Hosté

Co vás čeká, pokud se rozhodnete přijmout pozvánku na účast v Kvízu z Dlouhé?

Kvízy z Dlouhé jsou malým online formátem vysílaným živě z domácího studia v centru Prahy každé úterý od 20 hodin. Hosté většinou dorazí s časovým předstihem kolem 17. nebo 18. hodiny, protože součástí vysílání je večeře a možnost ochutnávky z vinotéky či sbírky rumů. Sponzorem vysílání je Lokál Dlouhá, proto je samozřejmě k dispozici dostatek čerstvě čepované Plzně z tanku.

Jak probíhá příprava?

Společně s hostem předem domluvíme téma celého kvízu. Dle domluvy pak host připraví 30 otázek v 6 různých tématech souvisejících tématech. V případě, že host nemůže, nebo nechce otázky připravit, připravím je já, nebo je vymyslíme společně.

Jaké jsou typy otázek?

V kvízu používám 3 typy otázek, libovolně nakombinované:

  • otázka s otevřenou odpovědí: zde je potřeba odpovědět přesně hledaným výrazem
  • otázka se 4 možnostmi: diváci mají na výběr možnosti a,b,c,d, z nichž pouze 1 je správně
  • otázka ANO/NE: diváci vybírají pouze mezi tím, zda je tvrzení v otázce pravda či ne

Jaká má být obtížnost otázek?

Hlavním účelem kvízu je, aby se diváci bavili, ne jim dokázat, že toho moc neví. :-)
Proto by v každém tématu měla být alespoň jedna otázka lehčí, aby ji mohl vědět každý, i ten kdo v daném oboru není úplně kovaný. Minimálně jedna otázka by ale naopak měla být těžší, aby byla výzvou pro diváky, kteří danému tématu rozumí. Zbylé 3 otázky mohou být kdekoliv mezi.

Jak moc musí otázky souviset s daným tématem?

Vždy se snažím o to, aby byly otázky co nejrůznorodější, a tak aby i v rámci jednoho tématu byly otázky z co nejvíce oblastí. Pro některá témata je to jednoduché, někdy volím otázku založenou na podobnosti slov apod., kdy získám otázku, která s tématem zdánlivě vůbec nesouvisí.

Příklad: Téma delfíni - 4 otázky se týkají delfínů jako zvířat, ale v páté otázce se zeptám, který sportovní tým má v názvu deflíny. 
Velmi podobně funguje spojení s filmem, hudbou apod. Tzn. kromě zoologických otázek v tomto tématu zařadím otázku na film Zachraňte Willyho (protože kosatky jsou největším druhem delfínů).

Otázky na hosta

První téma se většinou týká samotného hosta, zde jsou otázky voleny s ohledem na to, jak moc je host veřejně známý, či jak je možné získat informace o něm. V případě velmi známého hosta jsou otázky zaměřeny přímo na něho, v případě veřejně nepříliš známé osoby jsou pak otázky pomocí hosta směřovány do obecné roviny.

Příklad: O Lence je známo, že příliš nemiluje chůzi po písku, a tak si moc neužila přechod 2. největší pouště světa. O jakou poušť jde?

Bonusový materiál

Pokud je to vhodné a host souhlasí, pak s ním před samotným vysíláním natočím krátký rozhovor, který je bonusem pro patrony mého kanálu, kteří svými pravidelnými příspěvky přispívají k možnosti mé kvízy pravidelně vysílat.

Ukázka z kvízu (5 minut)

Reference

"Kvízy mě dost mile překvapily! Bylo zábavné sledovat, jak to lidem jde a jak se vzájemně předhání. Velkou poklonu zaslouží moderátor Tomáš, který perfektně obsluhuje techniku, je připraven a hostům navíc výborně vaří! Kachna 4ever!"
- KAREL ŠTĚPÁNEK
(www.travel4ever.cz)


"Byl jsem jedním z prvních hostů kvízu. Překvapilo mě vybavení studia a zdatnost moderátora. Nyní kvízy sleduji pravidelně jako divák."
- SLÁVEK KRÁL
(www.slavekkral.cz)


"Jako host Tomášova kvízu jsem zjistila, že vymýšlet otázky je stejná výzva, jako na ně odpovídat. Velice příjemný večer díky hostiteli, roli hosta v pořadu a soutěžícím, kteří byli skvělí."
- LENKA HRABALOVÁ
(www.lenkahrabalova.cz)


"Jako host jsem se excelentně bavila od doby strávené nad vymýšlením otázek až po samotnou návštěvu, postaráno o mě bylo parádně i po stránce gurmánské a odcházela jsem neočekávaně inspirována."
- VIKTORKA HLAVÁČKOVÁ
(www.ultraviktorka.net)

Sledujte mě


Facebook

Staňte se fanouškem mojí stránky na facebooku.


Youtube

Zapněte si odběr mého kanálu a nezmeškejte žádné video. 


Instagram

Sledujte můj instagram a dozvíte se novinky dříve, než ostatní.